Vítáme Vás na webu rakokanoe.eu

Kanoistický klub Rakovník je sportovní organizací s právní subjektivitou sdružený v TJ Lokomotiva Rakovník. Hlavním posláním klubu jsou sportovní aktivity ve slalomu a sjezdu na divoké vodě, ale i ve vodní turistice a raftingu. Za dobu trvání klubu jsme nejenom závodili na divoké vodě, ale spluli jsme desítky divokých řek nejen v Evropě, ale i v Asii a v Africe. Dále byli naši členové na Novém Zélandu.

Kromě vodácké činnosti jsme posedlí všemi možnými druhy sportů. Většina z nás sjezduje a běhá a lyžích a každoročně se vydáváme za zimními radovánkami do zahraničí, především do Francie. Pravidelně hrajeme nohejbal, volejbal a tenis. Několik z nás hraje závodně lední hokej a ani cyklistika nám není cizí. Družstvo klubu hraje dokonce krajský přebor ve stolním tenise. Rádi se sázíme, a tak očekáváme jakoukoli sportovní výzvu v našich sportech.

V roce 2004 se nám podařilo vybudovat na Berounce umělou slalomovou trať v Roztokách u Křivoklátu, kde trávíme nyní většinu volného času. Na jaře v roce 2006 jsme dokončili výstavbu nové loděnice, která nám poskytuje zázemí na které jsme dlouho čekali. Třicetičlený klub tvoří 15 závodníků a skupina více, či méně aktivních rekreačních vodáků. Více se o nás dozvíte zde